CSEPELI HÍRMONDÓ

Dicső csepeli sportmúlt

2012-08-07 kategória: Csepeli Hírmondó, Sport megtekintve: 827

Csepel 300 évéből közel 100 esztendő adatott meg az egykor CSTK, később WMTK, majd CSGYTK, CSMTK, Csepeli Vasas, s végül Csepel SC néven működő kerületi sportegyesületnek. Az 1912-ben alapított klub története során 20 olimpiai bajnokot adott a magyar sportnak: kezdve a hétszeres ötkarikás – abból csepeliként háromszor – győztes Gerevich Aladár vívóval, a szintén háromszoros bajnok Balczó András öttusázóval, folytatva a kétszeres győztes Berczelly Tibor, Papp Bertalan vívókkal és Németh Ferenc öttusázóval. Czibor Zoltán és Fatér Károly labdarúgóknak, valamint Kőbán Rita, Horváth Csaba, Kolonics György és Vereczkei Ákos kajak-kenusoknak pedig egyszer adatott meg, hogy csepeliként hallgathatták a magyar Himnuszt az olimpiai dobogó legfelső fokán. Ezen kívül 31 olimpiai érmes, 68 világ és 47 Európa-bajnoki cím, közel 100 világ és 50 Európa-bajnoki érem fűződik a kék-piros egyesülethez, melyekre a mai napig büszke a kerület minden lakója és az onnan elszármazottak egyaránt.

A hazai sportéletben még mindig sokan, sokfelé emlegetik az egykori csepeli sportsikereket, az onnan kikerült legendás sportolókat, így a valaha volt egyik legjobb sportegyesület visszavonhatatlanul a magyar sporttörténelem részévé vált, és a kerület egyedülálló büszkesége marad az idők végezetéig.

Szöveg: Légrádi Gábor

Minden jog fenntartva, cikkek, képek, forrás megjelöléssel használhatók! Forrás: www.csepelivaroskep.hu
Csepeli HírmondóIratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen híreinkről, programjainkról!