Sikeresen szerepeltek a kontinensbajnokságon a csepeli búvárok

Nagyszerű eredménnyel zárta a Csepel Barakuda Búvár SE az augusztus 25. és szeptember 2. között Gyékényesen megrendezett Felnőtt és Junior Tájékozódási Búvárúszó Európa- bajnokságot. A csepeli sportklubot Wágner Zsófia, Szász Tamás, Várszegi Vendel, Májer Zsófia és Hofmeister Alíz képviselte az egyhetes kontinensviadalon.  A versenyen 12 ország junior és felnőtt versenyzői álltak rajthoz. A magyar csapat egyik legeredményesebb sportolója Szász Tamás lett, aki junior korosztályban háromszor léphetett a dobogó legfelső fokára. Csillag, 5 bója és szlalom számban Európa-bajnok lett,  a paralel versenyben pedig ezüstérmet szerzett. Ez utóbbi számban Várszegi Vendel harmadik helyezett lett, szlalomban pedig egy ezüstéremmel gazdagodott. A válogatott csoportos versenyszámokban is sikeresen szerepelt. Míg a Wágner Zsófia és Hatházi Katalin páros Európa-bajnok lett monk gyakorlatban, addig a női csapat (Wágner Zsófia, Hatházi Katalin, Hoffmeister Alíz, Berekméri Dóra) csoportos tevékenység versenyszámban térhetett haza bronzéremmel.  A dobogós eredmények mellett számos pontszerző hely is született. A versenyszezon az Eb-vel lezárult, de jövőre újabb megmérettetések várnak a csapatra. 2019. júniusában ismét megrendezik a Csepel Kupát, majd Alsónémedin a Világkupa futamot, de nem maradhat el a Gyékényesen szervezett országos bajnokság sem. A nyár végén pedig egy újabb Európa-bajnokságon bizonyíthatnak a csepeli versenyzők.